Naujienos spausdinti
2013-12-03 | ,,POLICININKAI - MŪSŲ DRAUGAI!“

Būtent taip pasakė vaikai iš lopšelio-darželio ,,Auksinis gaidelis"  grupės ,,Bitutės“ po ekskursijos į policiją. Ne paslaptis, kad suaugusieji, norėdami nuraminti įsiaudrinusį mažylį, dažnai gąsdina jį policija. Todėl daugelis vaikų vadovaujasi stereotipu, kad policininkai - pikti žmonės, kurių reikia bijoti kaip kokių ,,barmalėjų“ su uniforma.

Ką gi pamatė mūsų vaikai, atėję į policiją? Pasak ugdytinės Sabinos ,,tetos ir dėdės“ paslaugūs ir geranoriški, apsirengę gražia uniforma, laukė jų lauke prie įėjimo į policijos pastatą. Mes, suaugusieji, buvome maloniai nustebinti, taip puikiai organizuota ekskursija: pažintinė, turininga, prieinama, įdomi ir labai naudinga vaikams. Grįžę į  darželį mes paklausėme vaikų, kas jiems labiausiai įsiminė.

Štai, kai kurie vaikų atsakymai:

,,Man patiko filmukas, kad negalima lįsti po mašina. Tada policija sustabdys mašiną, o tu gali pakliūti į ligoninę“. (Miroslav, 5 m. )

,,Man patiko, kaip ten rodė ,,beidžikus“, kurie šviečia“. (Daša, 5 m.)

,,Ten buvo tokie televizoriai, kurie viską stebi”. (Ania, 5 m.)

,,O dar ten visiems davė tokių stebuklingų saldainiukų, kad visi viską žinotų“. (Livija, 4 m.)

,,Kamera rodo, kaip elgiasi suaugusieji ir vaikai“. (Maksim, 5m.)

"Man patiko filmukas apie policiją ir į kamerą žiūrėti." (Nikita, 4 m.)

,,Įsiminė, kad negalima žaisti su kamuoliu gatvėje“. (Maša, 5 m.)

Ekskursijos pabaigoje buvo kalbama apie atšvaitus, kuriuos vaikams nupirko tėvai. Apie šio saugos atributo būtinybę pasakojo patys vaikai, nes  apie ekskursiją tėvai stengėsi sužinoti iš vaikų ir taip jiems suteikė informacijos (mūsų bendru susitarimu). Per pasivaikščiojimus vaikai ėmė daugiau dėmesio kreipti į stebėjimo kamerą prie lopšelio-darželio: ,,Policijoje viską mato!“ (Egidijus, 5 m.). O Vika (5 m.) pastebėjo: ,,O policininkai visai nebaisūs!“

Nuoširdžiai dėkojame policijos ryšių su visuomene skyriaus darbuotojams Onutei Pernavienei ir Vladui Vaitkevičiui.

 

Larisa Minič, Jelena Veselova   

lopšelio-darželio ,,Auksinis gaidelis“ grupės ,,Bitutės“ auklėtojos