Naujienos spausdinti
2014-05-29 | Lopšelio-darželio metodinės grupės informacija

2014 gegužės 12–16 dienomis mūsų lopšelyje-darželyje „Auksinis gaidelis“  (Vaikystės pedagogikos centre) įvyko metodinė savaitė skirta Tarptautinei šeimos dienai. Savaitės tikslas: gerinti santykius tarp ugdytinių šeimų ir ikimokyklinės įstaigos, įtraukti tėvus į lopšelio-darželio veiklą. Tėveliai atsiliepė į pedagogų kvietimą, visose grupėse organizuota daug įvairių renginių, kur dalyvavo tėvai.

 Jaunesniojo amžiaus grupėje „Drugeliai“ Aleksandro mamytė Rita dalyvavo bendroje meninėje veikloje.

 Grupėse „Vesnianka“ ir „Voveriukai“ vaikai su mamomis Lidija ir Irina kepė sausainius, kuriais vaišinosi, o grupės „Voveriukai“ vaikai vakare pavaišino ir savo artimuosius.

 Grupės „Gandriukai“ ugdytinio mama Irina skaitė pasakas ir kartu jie kūrė paveikslą „Obereg Visaginui“. Vaikams „Boružėlių“ grupės paveikslą – dovaną mūsų miesto 40-ies metų jubiliejaus proga „Obereg Visaginui“, taip pat padėjo kurti mama Ana.               Mišos teta Lena dalyvavo pasakos pastatyme „Vilkas ir ožkelės“, vaidino ožką-mamą. Vaikai su mamomis lipdė „Linksmą ežiukų šeimyną“.

„Meškiukų“ grupėje mamos buvo labai aktyvios: mama Irina mokė vaikus rytinio šokio elementų, mama Svetlana statė su vaikais smėlio pastatus, o mama Olga parodė lėlių spektaklį.

Grupėse „Nykštukai“, „Voveriukai, „Bitutės“ buvo organizuotos nuotraukų parodos „Mano draugiška šeima“. Vaikai pasakojo apie savo artimuosius, savo šeimų narius.

Grupės „Bitutės“ ugdytinė Daša ne tik gražiai papasakojo apie savo mylimą mamą, bet ir kartu su močiute Jelena Nikolajevna išvirė labai skanią košę ir pavaišino ja savo draugus.

Priešmokyklinės grupės „Žvaigždutės“ vaikai kartu su savo tėvais sukūrė net savo šeimų herbus. Dar jie kartu atliko aplikaciją „Šeimos medis“, pravedė vaikų ir tėvų interviu „Kas yra – šeima“, organizavo kūrybines dirbtuves – tėvai, pedagogai ir ugdytiniai naudodami origami metodą padarė daug gražių gervių.

Grupės „Zuikučiai“ tėvai taip pat parodė savo kūrybą, organizuodami kūrybines dirbtuves. Dašos Cymbalenko mama pasiūlė įdomią idėją gėlių gaminimui, naudojant įvairią medžiagą: diskus, paraloną. „Pasodino“ labai nepaprastą gėlyną „Šeima + aš“. Visi vaikai sukūrė gražias gėles, kuriomis nudžiugino savo šeimas.

 „Saulėgražiukų“ grupės mamytės Olga ir Oksana dalyvavo veikloje kuriant paveikslėlius.

„Nykštukų“ grupės mamos Andželika ir Oksana parodė spektaklį „Trys paršiukai“, mamytė Julija dalyvavo pamokėlėje „Fantazijos iš kukurūzų lazdelių“, mamytė Andželika organizavo vaikams renginį „Žaidimų diena“.

Užbaigėme mūsų šeimos savaitę gražia švente „Mano šeimos talentai“, kur ugdytiniai, pedagogai ir tėveliai parodė savo talentus: šoko, dainavo, skaitė eilėraščius, kartu labai puikiai praleido laiką. Ačiū visiems dalyvavusiems ir suteikusiems vaikams daug malonių, džiaugsmingų, nepakartojamų akimirkų.

 

Parengė Valentina Katyševa, auklėtoja, lopšelio-darželio metodinės grupės pirmininkė