Naujienos spausdinti
2017-05-30 2017-05-24 Edukacinė išvyka į „Paukščių kaimą“

Siekiant vaikų pažintinės kompetencijos ugdymo, akiračio plėtimo gegužės 24 dieną „Voveriukų“ grupės vaikams buvo organizuota edukacinė išvyka į fermą, kuri yra Ignalinos raj., Cijonų kaime. Manau, visi prisimename posakį, kad geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti. Ypač tai svarbu mažiems vaikams. Nedaugelis mūsų ugdytinių yra matę gyvas ožkas, asilą, kalakutą, žąsį arba strutį. Todėl su kolege Svetlana nusprendėme pavasarį, kai vaikai paaugo, nukeliauti į „Paukščių kaimą“ ir parodyti naminius gyvūnus ir paukščius, kaip jie laikomi, kur gyvena, kuo šeriami, lesinami. Taip toli važiavome pirmą kartą. Prieš išvyką aptarėme su vaikais kur vyksime, ką ten darysime, sužinojome, ką valgo gyvūnai ir kokių vaišių geriau pasiimti su savimi. Daugelis ugdytinių labai norėjo važiuoti į ekskursiją ir labai laukė, bet buvo ir tokių, kurie bijojo važiuoti. Pavyzdžiui, Goša pasakė: „O ko aš toj fermoj nemačiau? Gyvūnai kandžiojasi, arklio labai dideli dantys, o gaidys gali įdiubinti“.

Išvykome gražią saulėtą dieną. Važiavome patogiu autobusu, vaikai susipažino su vairuotoju, kuris maloniai bendravo su jais. Žinia apie tai, kad vairuotojo vardas toks pats, kaip ir vieno mūsų ugdytinio, pradžiugino visus vaikus.

Fermos šeimininkas labai nuoširdžiai mus priėmė, parodė, kur gyvena gyvūnai ir paukščiai, leido juos pašerti, palesinti. Vaikai džiaugėsi matydami įvairių spalvų triušiukus, ožkas, asilą, aveles, arkliuką-ponį, stručius, povus, žąsis, vištas ir viščiukus, ir daugelį kitų fermos gyventojų. Mūsų ugdytiniai noriai stebėjo gyvūnus, bendravo, grožėjosi pavasarine gamta, pamatė žydinčią pievą bei sodą.  Jie apžiūrėjo paukščių narvelius, gyvūnų namelius, sužinojo, kodėl asilas ir avys pririšti. Vaikams buvo be galo įdomu stebėti lamas. Jie iš pradžių galvojo, kad tai kupranugariai, bet paskui išsiaiškinome, kad tai lamos.

 

Vaikų įspūdžiai:

Andrejus: Man labai patiko važiuoti autobusu, kalbėti su vairuotoju, jis geras. Visi gyvūnai labai mieli, o ypač lamos. Aš pašėriau avelę ir ji vaikščiojo paskui mane.

Katia: Man tai labiausiai patiko mažiukai triušiukai, aš pašėriau baltą ir pilką. Patiko ir voveraitė, ji bėgiojo ratu, sportavo. Labai gražus povas, juo uodega tokia didelė.

Daša: O man labai patiko žąsys, jos labai didelės ir gražios, plaukiojo prūde. Visi gyvūnai labai patiko, lamos tokios mielos.

Ania: Aš pirmą kartą važiavau tokiu autobusu, man patiko, buvo minkštos sėdynės, vairuotojas geras. Iš pradžių bijojau stručių, galvojau, kad jie mane gali suvalgyti, nes tokie dideli. Labai arkliukas ir asilas patiko.

Jegoras: Man patiko visi gyvūnėliai, bet nepatiko, kad tiek daug uodų, jie kandžiojo gyvūnus. Aš bijojau, kad gyvūnai gali susirgti ir mes daugiau jų nebepamatysime.

Mes, pedagogai, džiaugiamės, kad išvyka pavyko, buvo naudinga vaikams. Vaikučiai gavo daug gerų emocijų bei įspūdžių, pasisėmė žinių, bendravo su fermos darbuotojais.

 

Parengė „Voveriukų“ grupės auklėtoja Valentina Katyševa