Naujienos spausdinti
2019-04-03 |

Dėl priėmimo laiko į bendrojo ugdymo mokyklas ir priešmokyklinio ugdymo grupes ikimokyklinio ugdymo įstaigose, mokinių skaičiaus kiekvienos klasės sraute ir klasių skaičiaus kiekviename sraute, mokinių, ugdomų pagal priešmokyklinio ugdymo programą, skaičiaus ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus, ikimokyklinio ugdymo grupių skaičiaus ir vaikų skaičiaus jose, formalųjį švietimą papildančio ir neformaliojo ugdymo klasių (grupių) skaičiaus ir dydžio 2019–2020 mokslo metams nustatymo   Visagino savivaldybės tarybos sprndimas

 
 
2019-03-28 | Žemės dienos paminėjimas

Kovo 20 dieną prasidėjo pavasario lygiadienis ir astronominis pavasaris, todėl visame pasaulyje minima Tarptautinė Žemės diena. Ši diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį,  dirvožemį, gyvąją gamtą.

Mūsų lopšelyje-darželyje kovo 26 diena vyko „Voveriukų“, „Nykštukų“ ir „Meškiukų“ grupių ugdytiniams atvira ekologinė veikla, skirta Žemės dienai paminėti. Veiklą organizavo pedagogės: V. Katyševa, S. Kolodynskaja, L. Pilkionienė, M. Drinevskaya, M. Nikolajeva, meninio ugdymo mokytoja V. Cvirkaitė-Bendelston.

 

„Voveriukų“ grupės auklėtoja Valentina Katyševa

plačiau
 
2019-03-28 | „Mados trajektorija“

2019 m. kovo mėnesį Visagino kūrybos namuose įvyko konkursas „Mados trajektorija  2019“, „Pavasario trelė“, kurį organizavo pedagogai Svetlana Stolerenko ir Natalija Marčenko.

 

Auklėtojos Maria Drinevskaya, Larisa Pilkionienė                  

plačiau
 
2019-03-14 | Kovo 11- osios, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas!

Kovo 11- osios, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas!

plačiau
 
2019-03-08 |

„Mūsų blynai patys skaniausi, o muzika garsiausia“

 

Maslenica – viena seniausių, savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių.  Maslenica – tai linksmos žiemos palydėtuvės, su viltimi greičiau sulaukti pavasario ir jo šilumos, laukiant pavasario žalumos ir gamtos pabudimo. „Žiema, žiema, dink iš kiemo“, - taip šaukia visi karnavalo dalyviai, norėdami sutikti pavasario saulėgrįžą bei pavasarinius saulės spindulius. Svarbiausias Maslenicos patiekalas – blynai,  kurie yra svarbus šventės atributas, turi savo vietą ir reikšmę šioje šventėje: jie turi būti apvalūs, paskrudę, šilti. Blynai simbolizuoja saulę, kuri vis labiau ir šilčiau šviečia, dienos ilgėja. Praėjo daug šimtmečių, kaitėsi tradicijos, tačiau Maslenica vis dar gyvuoja ir yra švenčiama. Žmonės ją sutinka ir palydi norėdami linksmybių sūkuryje pamiršti rūpesčius.  Maslenica – tai visą savaitę besitęsianti šventė,  kurioje gausu rusų liaudies ratelių, tradicinių skambių dainų, šokių, žaidimų, o svarbiausias šventės paprotys – pačių pagamintos žiemos baidyklės – Maslenicos sudeginimas.  Prieš deginant Žiemos baidyklę dainuojamos dainos, žaidžiami žaidimai ir visaip kitaip linksminamasi.

Tradiciškai linksmai ir šventiškai mūsų lopšelyje-darželyje paminėta ši tradicinė slavų šventė.  Mes darželyje taip pat stengiamės jas išlaikyti, vaikams parodyti ir papasakoti. Vaikai kartu su auklėtojomis ir tėvais gamino kaukes.    

Kovo 5 d. nuo pat ryto darželyje skambėjo muzika, vaikščiojo po grupes persirengėliai, kurie kvietė į kiemą. Kieme vaikus ir svečius sutiko Skomorochas, Žiema ir Pavasaris.  Visą rytmetį dainavom, šokom, blynais vaišinomes, ir žiemą iš kiemo varėm. Labai jau pavasario visiems norisi.

                                                                                Parengė „Bitučių“ grupės auklėtoja  Larisa Minič

 
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   5   10  20  30  40  50  60  70  80  90  100  sekantis  >>